2023. július 8.
Két aranyérem a Magyar Bajnokság zárónapján
Gerelyhajításban Herczeg György, hármasugrásban Pap Kristóf győzött az atlétika ob-n.

Az eredményes pénteki nap után szombaton újabb érmeket nyertek a ferencvárosi atléták a Nemzeti Atlétikai Központban megrendezett 128. Atlétika Magyar Bajnokságon. A férfiaknál a szombaton távolugrásban aranyérmes Pap Kristóf hármasugrásban is magyar bajnok lett, megelőzve csapattársát, a szám klasszisát, Galambos Tibort. A Fradi másik szombati aranyérmét gerelyhajítónk, a 2004-es születésű Herczeg György nyerte, aki 79.89 méteres új U20-as országos csúccsal diadalmaskodott, ráadásul megelőzve a versenyszám többszörös magyar bajnokát és klasszisát, Rivasz-Tóth Norbertet. Érdekesség, hogy legutóbb 2011-ben volt felnőtt férfi magyar bajnoka a szakosztálynak gerelyhajításban, és fiatal versenyzőnké lett az első csúcsdöntés az augusztusi felnőtt világbajnokságnak helyszínt adó stadionban.

5000 méteres gyaloglásban Tokodi Dávid új egyéni csúccsal, 21:03.16-os idővel remek bronzérmet szerzett.

A hölgyeknél két bronzéremmel gazdagodtunk. Csóti Jusztina 200 méteren, míg Kocsis Kata 5000 méteren állhatott fel a dobogó legalsó fokára. A magyar bajnokság teljes eredménysorát ITT nézheti meg.

128. ATLÉTIKAI MAGYAR BAJNOKSÁG, BUDAPEST
FÉRFI
Gerelyhajítás: 1. Herczeg György (79.89 m, új U20-as magyar csúcs)
Hármasugrás: 1. Pap Kristóf, 2. Galambos Tibor, 5. Prekli Zoltán, 6. Fejes Karsa, 8. Nagy Alex

Molnár Attila győzelemmel hangolt az olimpiára

Sprinterünk az U23 és U20 Atlétikai Magyar Bajnokságon remekelt, ahogy sok más Fradi-sportoló is.

Az FTC bajnoka tesitanárként szerez örömet gyerekeknek

Atlétánkkal, Guba Liliánával interjúztunk volna, amikor megjelent magyar bajnok klubtársa, és… - VIDEÓ!

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.