2023. július 7.
Három dobogós helyezés az ob nyitányán
Pap Kristóf nyert, Huszák János második, Csóti Jusztina pedig harmadik lett az atlétikai ob pénteki napján.

Július 7-8-án, pénteken és szombaton a budapesti Nemzeti Atlétikai Központ ad otthont a 128. Atlétikai Magyar Bajnokságnak, amely egyben a hazai rendezésű világbajnokság tesztversenye is. Már a nyitónapon is több FTC-sportoló szállt harcba a jobbnál jobb helyezésekért.

Először férfi diszkoszvetésben volt érdekeltségünk Huszák János és Takács Zsombor révén. Utóbbi 8. lett a 13 atlétát felvonultató versenyben, Huszák János viszont 55.79 méteres eredménnyel másodikként zárt.

Huszák János nagy dobása ezúttal ezüstérmet ért

Ezt követően női hármasugrásban volt FTC-induló, a legjobb eredményt pedig Marosi Viktória érte el – sportolónk negyedik lett, alig lemaradva a dobogóról. Ugyanebben a számban Kónya Enikő 6., Francisco-Lucas Laura 7., Sütő Napsugár pedig 9. lett.

A folytatásban a női 100 méteres futás előfutama következett, ahol az FTC sprintere, Csóti Jusztina 11.52 másodperces eredményével mindenkit megelőzött. Harmadikként szintén a Ferencváros sportolója, Kaptur Éva ért célba.

Férfi távolugrásban többen is elindultak az FTC színeiben, a legjobb eredménnyel a borítóképünkön látható Pap Kristóf zárt, aki 7.53-mal megnyerte a versenyszámot. Bánóczi Kristóf 4., Zuber Marcell 6., Lawson Richárd Hanh 7. helyezést ért el. Női 3000 méter akadályban Kocsis Kata 4. lett, a nap végén pedig még lezajlott a női 100 méteres táv döntője is, ahol Csóti Jusztina 3., Kaptur Éva pedig 7. lett.

Csóti Jusztina az előfutam megnyerése után harmadik lett

Folytatás az ob második napjával július 8-án, szombaton 16.20-tól.

Molnár Attila győzelemmel hangolt az olimpiára

Sprinterünk az U23 és U20 Atlétikai Magyar Bajnokságon remekelt, ahogy sok más Fradi-sportoló is.

Az FTC bajnoka tesitanárként szerez örömet gyerekeknek

Atlétánkkal, Guba Liliánával interjúztunk volna, amikor megjelent magyar bajnok klubtársa, és… - VIDEÓ!

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.