2020. július 20.
Grazban és Tatabányán is tarolt a Fradi!
Női sprintereink sorra nyerték az aranyakat • Tatabányán klasszis távolugróink kisajátították a dobogót.

A hétvégén rangos nemzetközi atlétika versenyt rendezték Grazban, ahol a Ferencváros szakosztálya öt versenyővel indult. Fedett pályás magyar bajnok sprinterünk, Csóti Jusztina (a képen) 100 és 200 méteren is első lett, ráadásul időeredményével mindkét számban Magyarországon ranglistavezető lett. Az U18-as korosztályban Nagy Vanessza 100 méter gáton győzött. A férfiaknál is szereztünk egy érmet Haufe Rajmund személyében, aki 200 méteren a harmadik helyen végzett.

Tatabányán a TSC-Geotech pályaavató versenyén klasszis távol- és hármasugróink remekeltek. A férfi távolugróknál a Fradi kibérelte a dobogót, ugyanis Virovecz István első, Galambos Tibor második, míg a szám többszörös magyar bajnoka, Szabó László harmadik lett. A negyedik fradista, Bánhidi Bence az ötödik helyen zárt. Hármasugrásban Prekli Zoltán a második helyen zárta a versenyt.

Gerelyhajító tehetségeink a budapesti Ikarus BSE újonc, serdülő, ifjúsági, junior, felnőtt súlylökő és gerelyhajító versenyén indultak. A serdülő fiúknál Herczeg Attila ezüstérmet nyert új egyéni csúccsal, 56.18 méterrel, míg Roczkov Attila Torda a hatodik lett.

TSC-Geotech pályaavató távol- és hármasugró versenye, Tatabánya
FÉRFI
Távolugrás: 1. Virovecz István, 2. Galambos Tibor, 3. Szabó László, 5. Bánhidi Bence

200 m: 1. Csóti Jusztina
100 m gát: 6. Edőcs Fanni Andrea (13.88 mp egyéni csúcs)
U18
100 m gát: 1. Nagy Vanessza Noémi (13.83 mp egyéni csúcs)

Ikarus BSE újonc, serdülő, ifjúsági, junior, felnőtt súlylökő és gerelyhajító versenye, Budapest
FÉRFI
Serdülő
Gerelyhajítás: 2. Horváth Attila (56.18 m, egyéni csúcs), 6. Roczkov Attila Torda (49.70 m)

Molnár Attila győzelemmel hangolt az olimpiára

Sprinterünk az U23 és U20 Atlétikai Magyar Bajnokságon remekelt, ahogy sok más Fradi-sportoló is.

Az FTC bajnoka tesitanárként szerez örömet gyerekeknek

Atlétánkkal, Guba Liliánával interjúztunk volna, amikor megjelent magyar bajnok klubtársa, és… - VIDEÓ!

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.