2021. október 5.
Gerelyhajítóink remeklése; ugrásban ismét taroltunk
Kiválóan szerepeltek az FTC fiatal atlétái a hétvégi székesfehérvári versenyen.

Szombaton és vasárnap Székesfehérváron, a Regionális Atlétikai Központban rendezték meg az U18 és U16 Ügyességi és Gátfutó Atlétikai Magyar Csapatbajnokságot.

A viadalon népes csapattal indult az FTC szakosztálya. Az ifjúságiak (U18) között Karkiss Máté magasugrásban, Bánóczi Kristóf távolugrásban és ötösugrásban, míg Herczeg György (a képen balra) gerelyhajításban győzött. A lányoknál több dobogós helyezést is szereztünk.

A korosztály csapatversenyei során férfi magas-, távol- és ötösugrásban elsöprő ferencvárosi siker született, gerelyhajításban pedig ezüstérmesek lettek a fiataljaink. A nőknél szintén a három ugrószámban egyaránt második, míg 400 méter gáton harmadik helyezést ért el a Fradi.

Az újoncoknál és a serdülőknél a fiúk mezőnyében Herczeg György öccse, Attila nyerte a gerelyhajítók versenyét. Rajta kívül ötösugrásban egy-egy második és harmadik helyezésünk lett. A csapatverseny végén fiú ötösugróink aranyérmet nyertek, gerelyhajítóink ezüstérmet szereztek, lány távolugróink és a 80 méteres gáton indulóink pedig a dobogó legalsó fokára állhattak fel.

A teljes eredménysort ITT nézheti meg.

Gerelyhajítónk, Herczeg György győztes dobása Gerelyhajítónk, Herczeg Attila győztes dobása

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.