2023. június 20.
Ferencvárosi siker az atlétika csapat Eb első napján
Molnár Attila 400 méteren győzött, fontos pontokat szerezve az egy nap után az élen álló magyar csapatnak.

Amint arról korábban beszámoltunk, három ferencvárosi sportolóval, név szerint Csóti Jusztinával, Molnár Attilával és Pap Kristóffal a keretben utazott el a magyar atlétikai válogatott a lengyelországi Chorzów-ban rendezett csapat Európa-bajnokságra, amelyet idén a krakkói III. Európa Játékok keretein belül bonyolítanak le.

A keddi első napon az FTC versenyzői közül Molnár Attilának volt jelenése a férfi 400 méteres síkfutás rajtjánál. Versenyzőnknek nem akárhogy sikerült a futama, hiszen rendkívül szoros, célfotós befutóval, 45.30 másodperces idővel, mindössze egyetlen századdal megelőzve az ukrán Pohorilkót, de megnyerte a futamot, és egyben a versenyszámot is, hiszen a második futamban mindenki gyengébb eredményt ért el. Atlétánk ezzel az időeredménnyel megdöntötte a magyar U23-as rekordot.

Molnár Attila ezzel 16 értékes csapatpontot szerzett a magyar együttesnek, amely parádés rajtot vett, és az első nap után 159 megszerzett ponttal vezeti a Divízió II mezőnyét a 138,5 pontos ukránok és a 122 pontos szlovének előtt. A csapatverseny végén a Divízió II első három helyezettje jut majd fel, és versenyezhet jövőre a legjobbak között.

A folytatásban szerdán Csóti Jusztina a női 4x100-as váltó tagjaként, míg Pap Kristóf távolugrásban lesz érdekelt.

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.