2023. augusztus 12.
F1-es legendával hangolt a vb-re a Fradi magyar bajnoka
Atlétánk, Molnár Attila három számban indul a budapesti világbajnokságon, fontos céllal – VIDEÓ

Eljött az idő, egy hét múlva az egész világ Budapestre figyel, ugyanis hazánkban rendezik meg a 19. Atlétikai Szabadtéri Világbajnokságot. A 63 fős magyar csapat tagja a Ferencváros sprintere, Molnár Attila, aki egyéniben 400 méteren áll majd rajthoz nem akármilyen világsztárok mellett, majd a 4x400 méteres férfi és a 4x400 méteres mix váltóban is futhat. Attilával a Népligetben kezdtük a napot, majd elvittük a vb helyszínére, a Nemzeti Atlétikai Központba, ahol többek között beszélgettünk a vb-tervekről, a felkészüléséről, arról, hogy milyen volt gyerekként, illetve miért van nála egy legendás F1-es versenyző meze.

19. SZABADTÉRI ATLÉTIKAI VILÁGBAJNOKSÁG
Nemzeti Atlétikai Központ, Budapest

Az FTC-indulók programja napi bontásban:

Augusztus 19., szombat
11.05: 4x400 m mix váltó, előfutamok (Molnár Attila)
21.47: 4x400 m mix váltó, döntő (Molnár Attila)

Augusztus 20., vasárnap
10.25: 400 m, előfutamok (Molnár Attila)

Augusztus 22., kedd
21.00: 400 m, elődöntő (Molnár Attila)

Augusztus 24., csütörtök
21.35: 400 m, döntő (Molnár Attila)

Augusztus 25., péntek
10.10/11.45: gerelyhajítás, selejtezők (Herczeg György)
20.00: 4x100 m, előfutamok (Csóti Jusztina)

Augusztus 26., szombat
19.30: 4x400 m, előfutamok (Molnár Attila)
21.50: 4x100 m, döntő (Csóti Jusztina)

Augusztus 27., vasárnap
20.20: gerelyhajítás, döntő (Herczeg György)
21.37: 4x400 m váltó, döntő (Molnár Attila

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.