Eldőlt! Három atlétánk lesz ott a budapesti vb-n!
Két sprint- és egy dobószámban szurkolhatunk a ferencvárosi sportolókért a világbajnokságon.

Augusztus 19. és 27. között Budapesten, a Nemzeti Atlétikai Központban rendezik meg a 19. szabadtéri világbajnokságot. A Magyar Atlétika Szövetség kedden délelőtt bejelentette, hogy rekordszámú, 63 indulója lesz a magyar csapatnak.

A keretben három ferencvárosi sportoló is ott lesz!

Az már korábban ismert volt, hogy férfi 400 méteren, a nemrég olimpiai szintet is futó Molnár Attila indul majd. Magyar bajnokunk emellett a 4x400 méteres férfi és a 4x400-as mix váltóban is indulni fog.

Molnár Attilával bővebb riportot láthatnak a Fradi TV legújabb adásában, amelyben kiderül, atlétánk milyen gyerek volt, miért és melyik F1-es pilótáért rajong, illetve hogyan készült fel élete eddigi legnagyobb versenyére.

Másik magyar bajnok sprinterünk, Csóti Jusztina szintén váltóban, a 4x100 méteres versenyszámban szereplhet, míg a közelmúltban felnőtt ob-aranyat nyerő, majd új országos csúcsot elérő gerelyhajítónk, Herczeg György is ott lesz a budapesti világbajnokságon.

„Nagyon boldogok vagyunk! Ez Fradi-rekord, korábban ilyen sok versenyzőnk még nem indult világbajnokságon. Legutóbb Dohában diszkoszvetőnk, Huszák János volt az egyedüli FTC-induló. Sprintereink itthon készülnek, míg Herczeg György jelenleg a jeruzsálemi U20-as Európa-bajnokságon szerepel, ráadásul szerdán döntőzik is” – mondta atlétika szakosztályunk vezetője, Vágóné Solti Mária.

19. SZABADTÉRI ATLÉTIKAI VILÁGBAJNOKSÁG
Nemzeti Atlétikai Központ, Budapest
Az FTC-indulók programja napi bontásban:
Augusztus 19., szombat
11.05: 4x400 m mix váltó, előfutamok (Molnár Attila)
21.47: 4x400 m mix váltó, döntő (Molnár Attila)
Augusztus 20., vasárnap
10.25: 400 m, előfutamok (Molnár Attila)
Augusztus 22., kedd
21.00: 400 m, elődöntő (Molnár Attila)
Augusztus 24., csütörtök
21.35: 400 m, döntő (Molnár Attila)
Augusztus 25., péntek
10.10/11.45: gerelyhajítás, selejtezők (Herczeg György)
20.00: 4x100 m, előfutamok (Csóti Jusztina)
Augusztus 26., szombat
19.30: 4x400 m, előfutamok (Molnár Attila)
21.50: 4x100 m, döntő (Csóti Jusztina)
Augusztus 27., vasárnap
20.20: gerelyhajítás, döntő (Herczeg György)
21.37: 4x400 m váltó, döntő (Molnár Attila

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.