2020. július 10.
Az FTC magyar bajnoka két számban is tarolt
Az FTC sprintere, Csóti Jusztina legerősebb számában is első lett, de most a rövidebb távnak jobban örült.

Csütörtökön ismét Veszprémben folytatódott az egyéni csúcsok versenysorozata a második fordulóval. A viadalon az FTC hat versenyzővel is indult. A legjobb eredményt a februári fedett pályás országos bajnokságon 200 méteren aranyérmes, a legutóbbi Fradi TV-ben bemutatott Csóti Jusztina érte el, aki 100 méteren 11.98-as, míg 200-on 24.41-es idejével az első helyen végzett. Utóbbi számban még egy remek ferencvárosi helyezésnek örülhettünk, ugyanis Edőcs Fanni új egyéni csúcsával, 25.57-tel harmadik lett.

„Nagyon jó volt a verseny. Könnyedén, lazán álltam hozzá, semmi görcsösség nem volt bennem. A két futam közül most a 100 méter jobban tetszett. Ami bosszantott, hogy kisebb ellenszelet mértek, mint amekkora valójában volt. A 200 méteres futásomban volt pár hiba, de látjuk, hogy hol rontottam, ezen pedig még az országos bajnokságig bőven tudunk javítani. Az edzőm, Karlik Pál is elégedett volt a teljesítményemmel, ez pedig mindennél többet jelent nekem” – mondta Csóti Jusztina.

A 200 méteren egyeduralkodó ferencvárosi atlétákkal a legújabb Fradi TV-ben ismerkedhettek meg.

Egyéni csúcsok versenysorozata, II. forduló, Veszprém
FÉRFI
100 m: 4. Illovszky Dániel
200 m: 4. Illovszky Dániel
NŐI
100 m: 1. Csóti Jusztina (11.98), 4. Edőcs Fanni (12.52, egyéni csúcs), 9. Király Adél, 13. Nagy Boglárka (13.68, egyéni csúcs), 14. Torma Evelin

Az FTC bajnoka tesitanárként szerez örömet gyerekeknek

Atlétánkkal, Guba Liliánával interjúztunk volna, amikor megjelent magyar bajnok klubtársa, és… - VIDEÓ!

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.