2024. szeptember 16.
Bravúros második nap után bronzérmes az FTC!
Atlétáink szombaton még az ötödik volt a Csapatbajnokságon, de vasárnap nagyot hajrázva nyertek érmet.

A hétvégén a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban rendezték meg az Atlétika Csapatbajnokságot. A Ferencváros szakosztálya az elmúlt évekhez hasonlóan a legtöbb sportágban indított versenyzőt.

A nőknél a 4x100 méteres váltónk (Répási Petra, Csóti Jusztina, Szikossy Szilvia, Guba Liliána), a hármasugró Virók Erna Sára és a 110 gátas Répási Petra nyert, de Tomaschof Kata a félmaraton elért harmadik helyezésével, illetve Csóti Jusztina 100 méteren és Marosi Viktória hármasugrásban is sok pontot szerzett a Fradinak.

A férfiaknál olimpikonunk, Molnár Attila 100 és 200 méteren is nyert. Kéri Tamás rúdugrásban, Herczeg György gerelyhajításban, a Kalácska Áron, Solymári Máté, Kovács Bendegúz, Városi Roland összeállítású váltónk pedig 4x400 méteren nem talált legyőzőre. Rajtuk kívül még két második és három harmadik helyezést értünk el.

Érdekesség, hogy az első napon még az ötödik helyen állt a Ferencváros az összesített pontok alapján, azonban a második napon elért eredményeknek köszönhetően ledolgozta a hátrányát és 536 pontot szerezve a tavalyi évhez hasonlóan ismét bronzérmet nyert.

„Óriási eredményt értünk el!” - kezdte szakosztályunk vezetője, Vágóné Solti Mária. „Hatalmas küzdelemben szereztük meg a bronzérmet. Mindent megtettünk ezért a sikerért. A versenyzőink az időjárással dacolva keményen, lelkesen, hatalmasat küzdöttek és csak dicséret illeti őket és felkészítő edzőiket. Két olyan csapat előzött meg minket, akik számos ágazatban az ország legjobbjaival tudnak kiállni. Ha viszont azt nézzük, hogy csak az összesített eredményekben nyertek, míg mi a helyezések alapján jobban teljesítettünk, ráadásul a tavalyi eredményünket 60 ponttal szárnyaltuk túl és csak 12 ponttal maradtunk le a bajnok Honvédtól, akkor ez tényleg csúcsteljesítmény volt.” – tette hozzá szakosztályvezetőnk.

1500 m: 5. Solymári Máté
Távolugrás: 2. Szabó László, 3. Rivasz Martin, 5. Zuber Marcell, 6. Galambos Tibor
110 m gát: 6. Zuber Marcell, 7. Galambos Tibor, 11. Smelka Károly Richárd
Hármasugrás: 2. Galambos Tibor, 3. Rivasz Martin, 4. Kiss Mátyás, 8. Szabó László
4x400 m: 1. FTC (Kalácska Áron, Solymári Máté, Kovács Bendegúz, Városi Roland)
NŐI
Félmaraton: 3. Tomaschof Kata, 13. Csáki Enikő
100 m: 2. Csóti Jusztina, 9. Répási Petra
Távolugrás: 5. Virók Erna Sára, 9. Marosi Viktória, 10. Francisco-Lucas Laura
3000 m akadály: 4. Kocsis Kata
4x100 m: 1. FTC (Répási Petra, Csóti Jusztina, Szikossy Szilvia, Guba Liliána)

Két bronzérmet szereztünk a félmaraton ob-n

Tomaschof Kata egyéniben, valamint csapatban is a harmadik helyen végzett.

Magyar bajnokunk aranyérmes 1500 méteren

Az FTC atlétái két érmet szereztek a bonyhádi versenyen.

„Attila kihozta magából a maximumot az olimpián”

Sportolónk huszonhatodikként zárt 400 méteres síkfutásban a párizsi ötkarikás játékokon.

Molnár Attila győzelemmel hangolt az olimpiára

Sprinterünk az U23 és U20 Atlétikai Magyar Bajnokságon remekelt, ahogy sok más Fradi-sportoló is.

Az FTC bajnoka tesitanárként szerez örömet gyerekeknek

Atlétánkkal, Guba Liliánával interjúztunk volna, amikor megjelent magyar bajnok klubtársa, és… - VIDEÓ!

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.