2024. június 29.
Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!
Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

A hétvégén a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban rendezik meg a 129. Atlétikai Magyar Bajnokságot.

Már szombaton számos ferencvárosi éremnek örülhettünk. Férfi 400 méteren nem volt kérdés, a Fradi klasszisa, Molnár Attila nyert 45.40-es idővel.

Hármasugrásban mindkét nemben tarolt az FTC. A nőknél Virók Erna Sára, míg a férfiaknál sokszoros magyar bajnok klasszisunk, Galambos Tibor nyert magyar bajnoki címet. Utóbbi kategóriában még Rivasz Martin egy szép ezüstérmet szerzett.

A Fradi-aranyak számát a Répási Petra, Csóti Jusztina, Szikossy Szilvia, Guba Liliána összeállítású 4x100 méteres váltónk bővítette, amely 45.08-as idővel állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Férfi 5000 méteres gyaloglásban Tokodi Dávidnak végre kijött a lépés és egy nagyon értékes ezüstérmet nyert, míg Csóti Jusztina 100 méteren lett második. Az FTC sportolói így az első napon összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Hármasugrás: 1. Virók Erna, 4. Marosi Viktória, 8. Francisco-Lucas Laura
4x100 m: 1. FTC (Répási Petra, Csóti Jusztina, Szikossy Szilvia, Guba Liliána)
FÉRFI
400 m: 1. Molnár Attila
Hármasugrás: 1. Galambos Tibor, 2. Rivasz Martin, 4. Kiss Mátyás, 6. Prekli Zoltán
5000 m gyaloglás: 2. Tokodi Dávid

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.

Nyolcadik az Eb-n a 4x400-as férfi váltó

Molnár Attila hatalmas erőket mozgósított az utolsó négyszáz méteren, de így sem tudott előzni.

Molnár Attila ismét Eb-döntőben

Atlétánk a 4x400-as váltó tagjaként jutott a fináléba.

Eb: Molnár Attila hatodik lett a 400 méter döntőjében

Fiatal atlétánk 45.07 másodperces idővel ért célba a 400 méteres síkfutás döntőjében.