2023. augusztus 25.
Atlétikai vb: Herczeg György nem jutott döntőbe
Gerelyhajítónk legjobb eredménye 76.18 méter lett, ez viszont kevés volt a fináléba kerüléshez.

Pénteken magyar bajnok gerelyhajítónk, Herczeg György is bemutatkozott a budapesti Nemzeti Atlétikai Központban zajló világbajnokságon.

A Fradi TV-ben nemrég bemutatott országos csúcstartónk a B-csoportban versenyzett a selejtezők során. Első kísérletére 72.31 méterre hajította a gerelyt, majd közel négy métert javított és 76.18 méterrel folytatta. Utolsó hajítása viszont nem lett nagyobb a korábbiaknál, így nem jutott döntőbe, végül összesítésben a 23. helyen végzett.

„Nagyon jó élmény volt ilyen közönség előtt hajítani. Sajnos nem jött össze a 80 méter, pedig az utolsó kísérletben benne volt, de megingott az egyensúlyom. Most megtapasztaltam az okosságot, hogy meg kell szoknom azt, hogy a legtöbbet kell kihoznom ebből a három hajításból. Jövőre az a célom, hogy sikerüljön ismét egy új egyéni csúcs” – értékelt Herczeg György a selejtezők után.

A ferencvárosi versenyzők közül 20.00-tól a női 4x100 méteres előfutamok során a magyar váltó tagjaként futó Csóti Jusztináért szoríthatunk még pénteken.

HERCZEG GYÖRGY LEGJOBB DOBÁSA A VILÁGBAJNOKSÁGON:

Az FTC-indulók programja napi bontásban
Augusztus 25., péntek
20.00: 4x100 m, előfutamok (Csóti Jusztina)

Augusztus 26., szombat
19.30: 4x400 m, előfutamok (Molnár Attila)
21.50: 4x100 m, döntő (Csóti Jusztina)

Augusztus 27., vasárnap
21.37: 4x400 m váltó, döntő (Molnár Attila)

„Attila kihozta magából a maximumot az olimpián”

Sportolónk huszonhatodikként zárt 400 méteres síkfutásban a párizsi ötkarikás játékokon.

Molnár Attila győzelemmel hangolt az olimpiára

Sprinterünk az U23 és U20 Atlétikai Magyar Bajnokságon remekelt, ahogy sok más Fradi-sportoló is.

Az FTC bajnoka tesitanárként szerez örömet gyerekeknek

Atlétánkkal, Guba Liliánával interjúztunk volna, amikor megjelent magyar bajnok klubtársa, és… - VIDEÓ!

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.