2020. július 25.
Atlétika: Két arany a Honvéd Kupa első napjáról
Csóti Jusztina 4x100 méteres síkfutásban, Herczeg György gerelyhajításban végzett az élen.

Budapesten, az Iharos Sándor Atlétikai pályán rendezik meg július 25-én és 26-án a 36. Honvéd Kupa Nemzetközi Atlétikai Versenyt és a felnőtt, U23-as és junior összetett magyar bajnokságot. Az FTC atlétái már az első napon kiváló eredményeket értek el.

Több mint hússzoros magyar bajnokunk, Galambos Tibor arra készül, hogy újabb országos bajnoki címmel gyarapítsa egyedülálló gyűjteményét, ezúttal férfi tízpróbában versenyez az összetett országos bajnokságon. Az első napon kiválóságunk remekül szerepelt a különböző számokban, és 140 pontos előnnyel várja a vasárnapi folytatást. Az U20-asok mezőnyében Smelka Dániel a 4. helyen áll.

A Honvéd Kupán is születtek szép ferencvárosi eredmények: aranyérmet ünnepelhetett fiatal sprinterünk, Csóti Jusztina 4x100 méteres síkfutásban, az U23-as válogatott tagjaként, míg ugyanebben a számban az U18-as válogatottal Nagy Vanessza Noémi második lett.

Kiváló eredményt ért el fiatal dobóatlétánk, Herczeg György is, aki megnyerte a gerelyhajítást.

Szintén a dobogóra állhatott Edőcs Fanni, aki 100 méteres gátfutásban lett második.

Atlétika, 36. Honvéd Kupa Nemzetközi Atlétikai Verseny, Budapest
Az 1. nap ferencvárosi eredményei

Férfi 4x100 m síkfutás
döntős, de nem állt rajthoz felnőtt válogatott (Illovszky Dániel-Boda Boldizsár-SZABÓ LÁSZLÓ-Dr. Osztrogonácz András)
döntős, de nem állt rajthoz U23 válogatott (HAUFE RAJMUND-Wahl Zoltán-Orosz Bence Tamás-Ajide Dániel)

Női 4x100 m síkfutás
1. női U23 válogatott (Furulyás Lili Fruzsina-CSÓTI JUSZTINA-Pótha Johanna-Hajdú Lotti)
2. U18 válogatott (Szabó Gréta-NAGY VANESSZA NOÉMI-Dobi Larina-Kocsis Anna Luca)

Női hármasugrás
4. Virók Erna Sára (11,6 méter egyéni legjobb)