2024. április 30.
Ezúttal nem volt kérdéses a Budaörs elleni siker
Tanult őszi hibájából női kézilabdacsapatunk, koncentráltan játszott és otthon tartotta a két pontot.

Megőrizni a hibátlan mérleget, s ezzel együtt a lépéselőnyt – ez a cél az utóbbi időben női kézilabdacsapatunk bajnoki mérkőzései előtt, amelyeken jobbára a tabella alsó feléhez tartozó riválisokkal találkozott. Ez a keddi, Budaörs elleni összecsapáson is így volt, azzal kiegészítve, hogy novemberben alaposan ránk ijesztett ellenfelünk. Fogadkoztak is játékosaink, hogy ezúttal nem szeretnének izgulni a hajrában, és ennek megfelelően kezdték a mérkőzést.

Már a negyedik percben hárommal vezettünk (4-1), s bár a vendégek ezt követően tartották magukat, a ritmus alapján érezhető volt, hogy előbb-utóbb nő majd a különbség. Kisebb meglepetésre mégis előbb csökkent, 9-8-nál egyre olvadt az előnyünk, miután a védekezésünk túlságosan megengedő volt, de a következő periódusban visszaállt a három-négygólos differencia. A játékrész hajrájára hagyták a mieink a legjobb teljesítményt, a huszonharmadik percben még 16-12 állt az eredményjelzőn, a félidőt jelző dudaszó pillanatában viszont már 21-14.

A magabiztos előny tehát megvolt, abban pedig biztosak lehettünk, hogy ezúttal nem lesz könnyelmű a csapat. A fordulás után a harmincnyolcadik percben nőtt először tízre a különbség, méghozzá Angela Malestein szépségdíjas góljának köszönhetően – ebben a periódusban játékosaink szinte mindent felvonultattak, esett gól kínai figura után, cunderből, sőt, még hát mögött is.

Nem tudott a Budaörs tíz alá visszakúszni, inkább még nőtt az előny mértéke, és az utolsó tíz perchez érve érezhető volt, hogy eldőlt a két pont sorsa. A magabiztos győzelem után öt bajnokija maradt együttesünknek, a következő majd Győrben, előtte azonban a hétvégén jön az Esbjerg elleni visszavágó.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
21. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Moyra-Budaörs Handball 39-27 (23-14)
Helyszín: Elek Gyula Aréna, 700 néző
Időpont: 2024. április 30., 18 óra
Játékvezetők: Asztalos Bence és Szalay Zoltán
Gólszerzők: Klujber 10, Malestein 6, Simon 6 (1), Cvijics 5, Bölk 3, Kukely 2, Hársfalvi 2, Edwige 2, Márton 2, Lekics 1, ill.  Gorilska 5, Schneider 4 (1), Szövérdffy-Szabadfi 4, Szekerczés 4 (2), Vártok 3, Hudák 2, Tóth 2, Debreczeni-Klivinyi 2 (1), Pálos-Bognár 1.

Hazai pályán tehetjük meg az utolsó előtti lépést

Szombaton az Alba Fehérvár elleni bajnokival folytatja szereplését női kézilabdacsapatunk.

Egy megvan - magabiztosan nyertünk a NEKA ellen!

Női kézilabdacsapatunk már a szünentben kilenc góllal vezetett, könnyedén hozta el a két pontot.

A közönségkedvenc Nerea Pena nagy bejelentést tett

Korábbi kézilabdázónk elárulta, miért döntött így, és melyik volt a legszebb ferencvárosi emléke – VIDEÓ

Balatonbogláron léphetünk még eggyel közelebb a célhoz

A NEKA elleni meccsel indulhat el a visszaszámlálás – női kézilabdacsapatunk nem hibázhat a bajnokságban.

A kezünkben a sorsunk a véghajrában

Hátralévő négy mérkőzéséből legalább hármat meg kell nyernie női kézilabdacsapatunknak a bajnoki címhez.

Klujber: „Ez a kezünkben van, nem szabad elengednünk!”

Női kézilabdacsapatunk a Győr elleni szűk vereség ellenére is nagy lépést tett a bajnoki cím felé – VIDEÓ!

A hibátlan mérleg oda, de a lépéselőny megmaradt!

Hatalmas küzdelem végén ugyan kikapott együttesünk Győrben, de így is közelebb került a bajnoki címhez.

Csúcsrangadóval indul a bajnoki hajrá

Legnagyobb riválisa otthonában lép pályára szombaton a bajnoki címért harcoló női kézilabdacsapatunk.