2024. április 24.
Egy pont Bogláron maradt
Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

„Sokkal többen nem lettünk, de mindenki elfogadta, hogy ezt most így kell megoldani”mondta a NEKA elleni idegenbeli bajnoki előtt férfi kézilabdacsapatunk válogatott szélsője, Imre Bence. Azzal azért feltétlenül javult a helyzet, hogy visszatérhetett a keretbe Füzi Dániel, de a belső posztokon továbbra is kevesen voltunk, egy-egy klasszikus irányítóval és jobbátlövővel utaztunk el Balatonboglárra.

Az első percek nem sikerültek jól, kimaradtak a helyzeteink, hét perc alatt csupán egyszer találtunk be, és ezt megbüntették a hazaiak (3-1). Szerencsére ezt követően „megtaláltuk” a támadójátékunkat, elsősorban Kovacsics Péter és Nagy Bence kézilabdázott eredményesen, találataikkal tartottuk a lépést, negyedórányi játékot követően már csak egygólos volt a hátrányunk (9-8).

Összességében azonban az egész első félidőről azt mondhattuk el, hogy nem védekeztünk jól, a játékrész utolsó perceire fordulva pedig kifejezetten fenyegetőnek tűnt a négygólos boglári előny (15-11). A végére összeszedettebbek lettünk, elkezdtük a felzárkózást, de az utolsó pillanatban kapott kínai gól után mégis mínusz háromnál mentünk pihenni (18-15).

A szünet után egy perc alatt kaptunk két gólt, ezt követően viszont zsinórban négy Fradi-találat következett, s mindössze egy gól választotta el a mieinket a hazaiaktól – erre előtte legutóbb a 20. percben volt példa (20-19). Óriási energiákat mozgósítva üldöztük a bogláriakat, de az egyenlítés sehogy sem akart összejönni, végül az 50. percben az akkor tizenharmadszor (!) eredményes Nagy Bence góljával sikerült – egy tízperces mérkőzést kellet megnyernünk (26-26).

Őrült végjátékra számíthattunk, amiben a legjobb esélyünk az volt, ha mi játszunk okosabban, hiszen érthető módon fogyott az energiánk a végére. Az 56. percben Pordán Bálint kiállítása nagyon rosszkor jött, két góllal ismét elhúztak a hazaiak, de egy perccel a vége előtt megint egyenlítettünk. Reális számítások szerint mindkét csapatnak egy dobása maradt: Kovács Tamás próbálkozását Győri védte, de mi sem találtunk már be, így 30-30-as döntetlen lett a vége.

A döntetlen után szombaton Görögország a következő állomás, az Olympiakosz elleni Európa-kupa elődöntő visszavágójára utazunk Athénba.

K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
26. forduló

HSA NEKA – FTC-Green Collect 30-30 (18-15)