2024. április 18.

Hosszú, kimerítő felkészülésen, de sikeresen megvívott olimpiai selejtezőkön vannak túl válogatott játékosaink, s mert Angela Malestein, Böde-Bíró Blanka, Emily Bölk, Janurik Kinga, Klujber Katrin, Márton Gréta és Simon Petra is gazdagodott egy-egy Párizsba szóló repülőjeggyel, a fáradtság alighanem eltörpül az öröm mellett. A visszarázódást feltétlenül segítette, hogy ezúttal nem volt hétközi meccs, vagyis jutott idő az ünneplésre, a regenerálódásra, na meg felkészülni a folytatásra, mindenek előtt a Kozármislenyre.

Következő ellenfelünk a tabella alján található, de épp az Elek Gyula Arénában mutatta meg, hogy periódusokban képes még az élcsapatok dolgát is megnehezíteni, ezért sem szabad könnyelműen venni a találkozót. Emlékezhetünk, hogy a mislenyiek szűk negyedórán át vezettek a Népligetben, és a huszonegyedik percben is döntetlen állt az eredményjelzőn (12-12) – igaz, ezt követően 9-0-s sorozattal billentettük magunk felé a mérleg nyelvét.

A Kozármisleny helyzete már-már reménytelennek tűnik a bennmaradásért vívott harcban, pedig az idényt biztatóan kezdte, a feljutás után a szűk vereségeket már negyedik fordulóban Budaörs elleni győzelem követte (30-27). Aktuális ellenfelünk azóta viszont csupán egy pontot gyűjtött, miközben mostanra nyolc egységre távolodott a bentmaradást érő tizenkettedik helytől.

A mieink megkönnyíthetik saját dolgukat, ha fokozott figyelmet fordítanak Grosics Grétára, aki a Misleny leggólerősebb játékosa, ráadásul nagyon jó hatékonysággal játszik, lövései hetvenhárom százaléka sikeres. Annak ellenére, hogy a papírforma alapján nem lehet kiélezett küzdelemre számítani, jó volna, ha Allan Heine vezetőedző kénye-kedve szerint oszthatná a játékperceket, hiszen a következő időszakban minden energiatartalékra szükség lesz.

A cél a makulátlan bajnoki mérleg megőrzése, és úgy tűnik, a szurkolóinkon most sem fog múlni a remek hangulat: már csaknem megtelt a pécsi csarnok vendégszektora, az oda szóló száznegyven darab jegyből már csak néhány maradt, úgyhogy érdemes minél előbb lecsapni rájuk.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
19. forduló

Kozármisleny KA - FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Lauber Dezső Városi Sportcsarnok, Pécs
Időpont: 2024. április 20., 18 óra
Játékvezetők: Kovács-Sebők Stefánia és Vastag-Réti Rebeka Réka
Jegyár: 4000 forint (diák/nyugdíjas 2000 forint.) - jegyvásárlás online ezen a linken: https://kozarmislenyka.mytix.hu/events/kozarmisleny-ka-ftc-rail-cargo-hungaria

Ezúttal nem volt kérdéses a Budaörs elleni siker

Tanult őszi hibájából női kézilabdacsapatunk, koncentráltan játszott és otthon tartotta a két pontot.

Ősszel megtapasztaltuk: figyelni kell a Budaörsre

Már csak hat mérkőzés van hátra a női kézilabda NB I-ből – a 21. fordulóban a Budaörsöt fogadja női csapatunk.

Lekics: „Egy gól? Még teljesen nyitott a párharc”

Az FTC hét gólt szerző kézise szerint kiválóan játszottak, de a dánok kulcsjátékosát el kell kapni - VIDEÓ

Gigászi csata végén minimális hátrányba kerültünk

Óriásit küzdött női kézilabdacsapatunk az Esbjerg ellen, s bár egygólos hátrányba került, nem dőlt el semmi.

„Nincs nyári szabadságunk. És? Ezért dolgoztunk!”

Női kéziseink megszerezték az olimpiai kvótát, sőt, FTC-játékosok egymás ellen játszanak Párizsban – VIDEÓ

Telt ház előtt jöhet a BL-negyeddöntő

Kézilabdacsapatunk az idény során harmadszor találkozik az Esbjerggel, amely ellen tavaly elődöntőt vívott.