2023. augusztus 11.
Legyőztük a Trebnjét, megnyertük a tornát!
Férfi kéziseink szinte végig vezetve múlták felül az El-résztvevő szlovén Trimo Trebnjét Balatonfüreden.

A csütörtöki Köflach felett aratott győzelme után péntek este a másik elődöntőben a házigazdát felülmúló szlovén Trebnje várt az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapatára a balatonfüredi nemzetközi torna fináléjában. A szlovénokról tudni kell, hogy augusztus végén már az Európa-liga selejtezőjében lépnek pályára a portugál Braga ellen, így a felkészülési időszakban a mieinknél előrébb tartanak.

Ettől függetlenül a találkozót a mieink kezdték jobban, az első három gólt ferencvárosi játékos dobta, és az első tíz percet követően is azt állapíthattuk meg, hogy a fiúk kiválóan beleálltak a mérkőzésbe, a védelem remekelt, Borbély Ádám pedig pazarul védett (6-4). A 20. perc körül kezdett megnyugtató különbség kialakulni, hattal is vezettük, csak a játékrész hajrájában torpantunk meg egy kicsit, de az előnyből így is maradt a szünetre (16-13).

A folytatás első perceiben szorongatott bennünket a Trebnje, de Győri Kristóf bravúrjai és két hetesvédése miatt egyenlíteni nem tudtak, biztosan tartottuk a két-három gólos előnyt. Egészen a 49. percig, amikor egyenlítettek a szlovénok (25-25). Ezt azonban zsinórban három Fradi-találat követte, egyszer villant Nagy Bence, kétszer pedig Debreczeni Dávid, s az utolsó kilenc percre ismét nyugodtabban fordulhattunk rá. Az utolsó percben mégis egy gólra zárkózott riválisunk, de Pásztor István időkérése után tökéletesen sült el a megbeszélt figura, és Lékai Máté belőtte a meccslabdát, majd az utolsó másodpercben még Bujdosó Bendegúz is betalált – 32-29-es győzelmünknek köszönhetően megnyertük a tornát.

FELKÉSZÜLÉSI TORNA (Balatonfüred)
Döntő

FTC-Green Collect – Trimo Trebnje (szlovén) 32-29 (16-13)
A ferencvárosi gólszerzők: Debreczeni 4, Füzi 4, Imre 4, Lékai 4, Nagy B. 4, Bujdosó 3, Prainer 3, Pordán 2, Balogh 1, Bognár 1, Kovacsics 1, Ónodi-Jánoskúti 1

A 3. helyért: Balatonfüredi KSE - HSG Xentis Barnbach-Köflach (osztrák) 25-19

Évzáró banketten vettek részt kézilabdázóink

Jó hangulatban telt női és férfi kézilabdacsapatunk szezonzáró bankettje is.

Fradi-nevelésű játékosokkal erősödünk

Karai Miklós és Juhász Ádám is visszatér, nyártól felnőtt férfi kézilabdacsapatunk játékosai.

Válogatott játékos érkezik a jobbszélre

A több, mint 600 NB I-es gólnál tartó Tóth Ádámmal pótolja Imre Bencét férfi kézilabdacsapatunk.

Két játékosunk készülhet Párizsra a férfi válogatottal

Lékai Máté és Imre Bence is bekerült a férfi kézilabdázók 20 fős, az olimpiai felkészülést megkezdő keretébe.

Lékai Máté: Izgatottan várom az olimpiát!

Irányítónk 12 év után készül újra olimpiára, elmondta, mi változott azóta és kérdeztük a korán kelésről is.

Újra Nagy Bence lett az NB I gólkirálya

Átlövőnk 144-szer talált a K&H Férfi Kézilabda Liga 2023/24-es szezonjában, így ismét ő lett a...

Megoldható vb-csoportba kerültünk

Megtartották a jövő évi férfi kézi-vb sorsolását, a hollandokkal is találkozunk majd Varasdon.

Prainer Viktor: Egyre jobban hiányzik a labda

Férfi kézilabdacsapatunk márciusban megsérült átlövőjét kérdeztük, aki jövőre már nem adná alább a dobogónál.