2023. szeptember 2.
Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián
Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Augusztus 30-a és szeptember 1-je között Párizsban rendezték a Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség Világkupa-sorozatának következő állomását, ami egyben a 2024-es olimpia tesztversenye, vagyis Előolimpia volt. A Ferencvárosi Torna Clubot Balla Virág képviselte, aki női kenu egyesben 200 méteren állt rajthoz.

Balla a csütörtöki előfutamok során futamában a harmadik helyen jutott tovább, és mivel csak az első kettő jutott közvetlenül az elődöntőbe, kiválóságunknak a negyeddöntőben is rajthoz kellett állnia, ahonnan szintén futamában harmadikként lépett tovább. Versenyzőnk a pénteki elődöntőben az ötödik helyen zárt, egy rosszabb célba érkezéssel, mindössze kilenc századmásodperccel maradt le a még A döntőt érő negyedik helyről, a B döntőben pedig végül nem állt rajthoz.

(Fotó: Szalmás Péter/Magyar Kajak-Kenu Szövetség)

Kajak-kenu: Adolf Balázs győzött C-1 1000 méteren

Négyszeres világbajnokunk magabiztosan győzött az idei első válogatóversenyen.

Kozák Danuta két győzelemmel tért vissza

Hatszoros olimpiai bajnokunk 500 méteren párosban és négyesben is remekelt.

Ismét versenybe száll Kozák Danuta

Hatszoros olimpiai bajnok kajakozónk párosban és négyesben is indul a szolnoki válogatóversenyen.

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.