2024. április 20.
Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Szombaton hazai medencében fogadtuk a BVSC-t a MOL női vízilabda OB I alapszakaszának utolsó fordulójában, amely részünkről már abszolút tét nélküli volt. Ellenfelünk egy kemény időszak után érkezett a Népligetbe, hiszen a héten a bajnokságban kikapott az UVSE ellen, illetve a múlt héten a női Euro Kupa Final Fourban negyedik helyen végeztek a zuglóiak mindkét meccsüket elveszítve. Ezzel szemben Gerendás György csapata három könnyedebb győzelemmel fordult rá az alapszakasz zárására. Már készülve a bajnoki elődöntőre, az FTC magas fokozaton indította a mérkőzést, és 3-0-s előnyt alakított ki, azonban a vendégek felszívták magukat, és a második negyed elejére a háromgólos hátrányukat egyre csökkentették (4-3). Azonban a zöld-fehérek nem adták magukat olyan könnyen. A remek támadójátéknak és Kurucz-Gurisatti Gréta blokk-sorozatának köszönhetően ismét növelni tudtuk előnyünket (6-3), majd pedig Pőcze Panna második találatával 7-4-es állással fordultunk rá a második félidőre.

A harmadik negyedben sem hagytuk, hogy a zuglóiak felzárkózzanak Máté Zsuzsanna, Leimeter Dóra, Tóth-Csabai Dóra és Kurucz-Gurisatti fantasztikus góljával csak tovább növeltük előnyünket, amelyen csak szépíteni tudott a BVSC, és így ötgólos különbséggel kezdhettük meg az utolsó játékrészt (12-7). Gerendás György lányai remekül védekeztek, és tovább növelve a különbséget hosszú ideig nem engedték, hogy az ellenfél gólhoz jusson (15-7), majd Farkas Tamara fantasztikus csavargóljával 16-9-re megnyertük a meccset.

Ezzel a második helyen végeztünk a tabellán az UVSE mögött, és készülhetünk a jövő héten kezdődő rájátszásra. A két győzelemig tartó bajnoki elődöntő első felvonását április 24-én, szerdán este 20 órától játszuk majd a Népligeti Uszodában, ahol a Dunaújváros lesz az ellenfelünk.

MOL NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz, 18. forduló – 2024. április 20., szombat 16:00

Budapest, FTC-MVM Sportközpont, Népligeti Uszoda

FTC-TELEKOM - BVSC-Zugló 16-9 (4-2, 3-2, 5-3, 4-2)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 4, Farkas 3, Leimeter 3, Pőcze 2, Vályi 2, Máté, Tóth-Csabai 1-1

"
"

Hat FTC-játékos került be a bő olimpiai keretbe

Május 27-én kezdi meg felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Gerendás György: ,,Megmutattuk, hogy tudunk küzdeni"

Női vízilabdacsapatunk második lett az ob I-ben. Visszavonuló trénerünk, Gerendás György értékelte az idényt.

Bajnoki ezüstérmes az FTC női pólócsapata

Idegőrlő csatában 11-10-re kikapott az FTC az UVSE ellen a bajnoki döntő második felvonásában.

Gerendás György: „Csináljuk meg!”

Női vízilabdacsapatunk vezetőedzője szerint harmadik meccsre kényszeríthetjük a bajnoki döntőben az UVSE-t.

Meg kell akadályozni a bajnokavatást!

A döntő első meccsének elvesztése után nyernie kell az FTC-nek, hogy maradjon esélye az aranyéremre.

„A Leimi is nagyon jó szpícselős”

Klasszis női pólósainkkal folytatta a Kire jellemzőbb? – kvízsorozatot a Fradi TV stábja – VIDEÓ!

Kikaptunk a döntő első meccsén

12-6-os vereség után szerdán nyernie kell az FTC női pólosainak a Népligetben, hogy ne dőljön el a párharc.

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.