2024. április 24.
Egy lépéssel közelebb a döntőhöz
17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

Szerdán este a Dunaújváros csapatát fogadta a Népligeti Uszodában az FTC-Telekom Waterpolo női együttese, hogy a két győzelemig tartó bajnoki elődöntő első mérkőzésén megküzdjön a fináléba jutásért. Gerendás György tanítványai már nagyon várták a rájátszást, ez a tűz pedig az első pillanattól látszódott a csapaton, ugyanis éppen csak elkezdődött a találkozó, mikor Dömsödi Dalma már ötméterest harcolt ki, amelyet Kurucz-Gurisatti Gréta érvényesített. Azonban gyorsan jött a válasz az ellenféltől, és még egy perc sem telt a mérkőzésből, de már 1-1-es állást mutatott az eredményjelző. A zöld-fehérek nem hagyták, hogy a Dunaújváros átvegye a vezetést, és a remek védekezésnek köszönhetően öt emberhátrányt is sikerült kapott gól nélkül lehozni, így 4-1-es előnnyel fordulhatott rá az FTC a második negyedre.

Ugyanott folytattuk, ahol elkezdtük, és ismét egy ötméteres góllal indítottuk meg a negyedet (5-1). Neszmély Boglárka fantasztikus kapus-teljesítményének és a blokkoknak köszönhetően közel 10 perc után tudott csak az ellenfél gólt szerezni (5-2), amelyre Máté Zsuzsanna egyből egy bombatalálattal válaszolt (6-2). Ezt követően viszont megingott a lendületünk, mivel a DFVE büntetőt harcolt ki, amellyel egy kulcsjátékosunkat, Máté Zsuzsannát ki is pontozták. Jól mutatja kemény védekezésünket, hogy a vendégek legjobbja, a világbajnoki ezüstérmes Garda Krisztina csak egyetlen egyszer talált be a Fradi kapujába, azt is ötméteresből lőtte (6-3). Tóth-Csabai Dóráék azonban ebből csak erőt merítettek, és a negyed végére ismét négy góllal vezettünk (8-4).

A második félidőben is folytattuk remeklésünket, ráadásul 13 perccel a mérkőzés vége előtt már annyi gólt lőttünk, mint a legutóbbi FTC-Dunaújváros meccsen, amelyet 9-8-ra nyertünk meg. Farkas Tamara csodás akciógóljával pedig csak tovább növeltük az előnyünket (10-5). Innen még fel tudott zárkózni 10-8-ra Vad Lajos együttese egy kisebb hazai megingásnak köszönhetően, de még időben kapcsoltunk, és 12-8-as Fradi-vezetéssel fordulhattunk rá az utolsó nyolc percre.

Az egész rangadón kiemelkedő centerjátékot mutató Dömsödi is feliratkozott a gólszerzők közé (13-8), majd két vendégtalálat után zsinórban négyszer is bevettük a dunaújvárosi kaput, ráadásul szebbnél-szebb gólokat lőtt Leimeter, Farkas, Kuna és Vályi. Az FTC női együttese megmutatta, hogy mire is képes igazán, hiszen nagy különbséggel, 17-10-re megnyerte a találkozót. Gerendás György csapata ezzel egy lépéssel közelebb került a fináléhoz, hiszen ha szombaton a 17 órakor kezdődő mérkőzésen is nyerni tud Dunaújvárosban, akkor bejut a bajnoki döntőbe.

MOL NŐI VÍZILABDA OB I

Elődöntő, 1. mérkőzés – 2024. április 24., szerda 20:00

Budapest, FTC-MVM Sportközpont, Népligeti Uszoda

FTC-TELEKOM – DFVE VÍZILABDA KFT. 17-10 (4-1, 4-3, 4-4, 5-2)

Gólszerzőink: Kuna 3, Tóth-Csabai 3, Kurucz-Gurisatti 2, Farkas 2, Leimeter 2, Vályi 2, Máté, Pőcze, Dömsödi 1-1

A két győzelemig tartó párharc állása 1-0 az FTC javára.

"
"

Hat FTC-játékos került be a bő olimpiai keretbe

Május 27-én kezdi meg felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Gerendás György: ,,Megmutattuk, hogy tudunk küzdeni"

Női vízilabdacsapatunk második lett az ob I-ben. Visszavonuló trénerünk, Gerendás György értékelte az idényt.

Bajnoki ezüstérmes az FTC női pólócsapata

Idegőrlő csatában 11-10-re kikapott az FTC az UVSE ellen a bajnoki döntő második felvonásában.

Gerendás György: „Csináljuk meg!”

Női vízilabdacsapatunk vezetőedzője szerint harmadik meccsre kényszeríthetjük a bajnoki döntőben az UVSE-t.

Meg kell akadályozni a bajnokavatást!

A döntő első meccsének elvesztése után nyernie kell az FTC-nek, hogy maradjon esélye az aranyéremre.

„A Leimi is nagyon jó szpícselős”

Klasszis női pólósainkkal folytatta a Kire jellemzőbb? – kvízsorozatot a Fradi TV stábja – VIDEÓ!

Kikaptunk a döntő első meccsén

12-6-os vereség után szerdán nyernie kell az FTC női pólosainak a Népligetben, hogy ne dőljön el a párharc.

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.