2024. április 28.
Győzelem az örökrangadón
Férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re győzött az MTK ellen az Új Hidekuti Nándor Stadionban.

35-szörös magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk a bajnokság 30. fordulójában az MTK otthonában lépett pályára. Az örökrangadón a Dibusz – Botka, Wingo, Aaneba, Ramírez – Maiga, Ben Romdhane, Katona – Lisztes, Szevikjan, Kodro összeállítással kezdtünk.

A 6. percben Németh Krisztián előtt adódhatott volna a meccs első nagy helyzete, ám a támadó hosszan vette át a labdát, amely így Dibuszhoz került. A 19. percben Katona Bálint lőhetett, de a kísérlete fölé szállt. A 27. percben aztán Lisztes beadásából Kenan Kodro fejelte a labdát a kapuba (0-1). Lisztes majdnem maga is betalált a következő helyzetnél, de Demjén bravúrral védett. A 31. percben az MTK kiegyenlített Németh Krisztián fejesével. A bal oldalról érkező beadás átszállt Aaneba feje felett, a közeli fejesnél Dibusz tehetetlen volt (1-1). A 42. percben veszélyes helyről végezhetett volna el szabadrúgást az MTK, Antonov állt a labda mögé, azonban a videóbíró úgy ítélte meg, hogy szabálytalan volt az MTK labdaszerzése, így Fradi-szabadrúgással folytatódott a meccs. A ráadás utolsó percében Lisztes bal oldalról beadott labdájába senki nem ért bele, ez zavarta meg Demjén-kapust, a labda pedig a kapuban kötött ki, ezzel újra vezettünk (1-2).

Nagy Fradi-helyzettel indult a második játékrész, Szevikjanhoz került a labda a tizenhatoson belül, de a kilépő Demjénben elakadt a labda. A másik oldalon Bognár lapos lövésére kellett leérnie Dibusznak. Az 56. percben Botka sérülését követően Cebrail Makreckis érkezett a pályára. Két cserével frissítettünk a 70. percben, Lisztest Tosin Kehinde, míg Maigát Tóth Alex váltotta, majd Pászka Lóránd és Dhonata Tavares is beállt Ben Romdhane és Ramírez helyett. Kehinde egy átadás után helyzetbe is került, de védett Demjén. A hosszabbítás első percében Dibusz fogott egy lövést, majd Kovács lapos próbálkozásánál is szükség volt kapusunkra. Kocsis is az egyenlítésért hajtott, de Dibusz ezúttal is hárított, így megőriztük előnyünket!

Együttesünk ezzel a győzelemmel továbbra is veretlen a bajnokság tavaszi szakaszában!

OTP Bank Liga, 30. forduló

MTK–FTC 1-2 (1-2)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion

MTK:  Demjén – Hej (Kovács M., 81.), Kádár, Kocsis – Varju (Végh, 68.), Horváth A. (Jurina, 81.), Kata (Stieber, 86.), Nagy Zs., Antonov – Németh K., Bognár. Vezetőedző: Horváth Dávid

FTC: Dibusz – Botka (Makreckis, 56.), Wingo, Aaneba, Ramírez (Dhonata, 80.) – Maiga (Tóth A., 70.), Ben Romdhane (Pászka, 80.), Katona – Lisztes (Kehidne, 70.), Szevikjan, Kodro. Vezetőedző: Dejan Sztankovics

Sárga lapok: Kocsis (44.), Kata (45+3), Németh K. (45+4), Antonov (72.)

Gólok: Németh K. (31.), illetve Kodro (27.), Lisztes (45+4)

Töltse le címvédő labdarúgóink legújabb csapatfotóját!

Varázsolja zöld-fehérbe monitorját az újabb kupatavaszt elért együttesünk csapatfotójával!

Lépjen be a Fradival a kiterjesztett valóságba!

Töltse le a Fradi Appot és próbálja ki a kiterjesztett valóságon alapuló bajnokavató animációnkat a derbin.

„A döntőt nem játszani, hanem megnyerni kell!”

Dejan Sztankovics és Mohammed Abu Fani mondta el várakozásait a Paks elleni MOL Magyar Kupa-döntőről.

Indul a jegyértékesítés a szezonzáró derbire

Május 19-én, vasárnap 20.15-től fogadjuk az Újpestet, majd sor kerül az ünnepélyes bajnokavatásra.

Sajtóakkreditáció az Újpest elleni bajnokira

A sajtó munkatársai május 17., péntek 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a vasárnapi bajnokira.