2024. május 10.
Szabados Noémi a nyolcaddöntőben búcsúzott
A 68 kg-ban induló birkózónk a vigaszágon sem folytathatja az Isztambulban zajló világkvalifikációs versenyen.

Május 10-én az FTC sportolói közül Szabados Noémi lépett tatamira a Törökországban zajló világkvalifikációs versenyen, ahol a birkózók még kivívhatják az olimpiai indulás jogát. Birkózónk sikerrel vette a selejtezőt, 4-0-a nyert a kazah Uilau Ilebrang Tarkong ellen. Ezt követően azonban a nyolcaddöntőben sportolónk már nem bírt az Európa-bajnok bolgár Mimi Hristovával, aki 4-0-ra győzött, Szabados így már csak a vigaszágban reménykedhetett, vagyis, hogy legyőzője eljut a döntőig, azonban a bolgár nem bírt kínai riválisával, Feng Zhou 13-2-re nyert, ezzel Szabados Noéminek befejeződött a világkvalifikációs verseny.

Friss magyar bajnokunk az extrém sportok szerelmese

Birkózónk, László Koppány megmutatta, mivel tölti az idejét az edzések és edzőtáborok között - VIDEÓ

Négy aranyérem a birkózó országos bajnokságon

Váncza István, László Koppány, Mizsei Zoltán és Szabados Noémi is bajnoki címet ünnepelhetett.

Mizsei és Gombos is korán búcsúzott az U20-as vb-n

Az FTC mindkét versenyzője az első mérkőzésén szenvedett vereséget, és nem jutott vigaszágra Spanyolországban.

„A „gengszterkedő” gyerekek volt a jel, hogy él az FTC”

A 60 éves birkózóklasszisunk, Komáromi Tibor múltról, jelenről és jövőről is mesélt születésnapi interjújában.

Komáromi Tibor 60 esztendős

Háromszoros vb-győztes, Eb-aranyérmes és olimpiai ezüstérmes birkózólegendánkat köszöntjük.

Hat érem a strandbirkózó OB utolsó állomásáról

Az FTC birkózói négy korosztályban is dobogóra állhattak Soltvadkerten.

Elnöki elismerő oklevél Eb-ezüstérmes birkózónknak

László Koppány Simon az U23-as Európa-bajnokságon állhatott fel a dobogó második fokára.

Váncza István bronzérmet nyert a rangsorversenyen

Szabados Noémi után újabb birkózónk állhatott dobogóra a rangos budapesti nemzetközi versenyen.